www.vurallarsut.com

Ahmet Rıfat VURAL


ÖZEL İDARE İŞİ İSTANBUL SEÇİMLERİNE DÖNDÜ

Ardahan Özel İdaresi ile ilgili son...


     Ardahan Özel İdaresi ile ilgili son günlerde söylenenlerin haddi hesabı yok. İşin aslını da bilen yok her şey dedikodular dan ibaret. Tek bilinen ise Ardahan Valisi Mustafa beyin Özel idare ile ilgili olarak vali yardımcısı ataması yapmış olduğu durum.

    Ardahan gündemini meşgul eden lakin bu kadar sessiz kalınan durumu eminim herkes fazlasıyla merak ediyor. Tabii merakın biran önce giderilmesi için de ilgili mercilerin açıklama yapması gerekiyor.

        Yakın zamanda İstanbul da yaşanan bir seçim süreci hep beraber izledik. AK Parti İstanbul´u vermem derken CHP ve AK Parti aleyhinden olanlar İmamoğlu çevresin de toplanarak İstanbul´u vermeyiz diye hummalı bir seçim yaşadık. 13000 farkla kaybedilen seçim bu sefer 800 bin farkla kaybedildi. Şimdi Ne alakası var nasıl bir bağlantı kurdun diye belki söylenmeye başlamış gibisiniz diye düşünüyorum. O zaman buyun bağlantıyı anlatayım sizde okuyun.

       Ardahan İl Özel İdaresi ile söylenen dedikoduların bir parçada olsa doğruluk payı olan kısımları vardır diye düşünüyorum ki zaten sorun olmasa yetki kısıtlamasına gidilmezdi. Şimdi durumu takip ettiğim kadarı ile Ak Partili kesim bu işe Vekil beyi de müdahil ederek Genel sekreteri harcatmayız gibi bir sürece girmiş durumda. Karşıda ise Ardahanlılar ve bu durumun çözülmesi için uğraşan ülkede muhalefet Ardahan da İktidar olan Chp var. Sonucu hangi taraf kazanır bilmem ama tek gerçek var ki bu süreçte düğmeye basan ve işin erbabı olan Ardahan Valisi Mustafa Masatlı beye destek olup doğruların ortaya çıkmasına sebep olmaktır.

       Ben Anıl hanımın yanlış bir sürece girdiğini düşünmüyor ve düşünmekte istemiyorum ama Vali beyin düğmeye basmış olduğu sürecin sağlıklı işletilmesi için Anılcı değil Devletçi olarak bu olaya bakılmalı ve özellikle AK Partili ve CHP li il Genel Meclis Üyelerinin bu duruma müdahil olup Vali beye tam destek sunup Özel İdare İle ilgili gerçekleri gün ışığına çıkarmalılar.

      Ardahan´ın gelişmesinde büyük öneme sahip olan bu kurumun zan altında kalmaması veya varsa yanlışların gün ışığına çıkması sadece Vali Mustafa beyin değil Ardahan da söz sahibi olan herkesin boynunun borcudur. Dedikodularla veya sahiplenme ile yapılacak, işletilecek bir süreç inanın kişilere değil Ardahan´a zarar verecektir. Doğru tektir, bunun açığa çıkması da bugün siyasette yer alıp söz hakkı olanların gösterecekleri partizanlıkla değil vicdanen edecekleri hareketle Ardahan´ın geleceğine ışık tutacaktır. Gün taraf olma günü değil, öyle bile olsa gün doğrudan ve haktan yana olma günüdür.

        Umarım kurduğum bağlantıyı size doğru bir şekilde ifade etmişimdir. Kalın sağlıcakla.