SEVCAN ŞİMŞEK


NE UNUTACAK NEDE UNUTTURACAĞIZ

Zengin tarihi tecrübeye sahip...


   Zengin tarihi tecrübeye sahip olan milletimiz gerçekten erdemlerle donatılmıştır bu erdemlerden biri de, yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir.

   Türk milletinin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür.Çok kez ihanetle karşılasmıs cok kez dizleri üstüne çökmüs ve ihanetlerle sarsılmıs fakat yıkılmamıştır. Yılmadan ,durmadan ,bıkmadan kimi zaman silahla kimi zaman sadece dik duruşuyla dünyaya örnek olmuşuz ve bu bizim damarımızda akan kanın asilliği ile daima gurur duymamıza sebep olmuştur.

  Ecdadının izinden giden dik duran elindeki bayrakla VATAN diye bağıran nesil olmuştur.Çanakkale ruhunu, İstiklal Harbi ruhunu bir asır sonra ihya etmiş Milletimiz bu imanla bu inançla bu azimle bu dirayetle mücadelesini dünyaya göstermiştir. ´´DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR´´ diyen milletimiz haykırışı ile 15 TEMMUZ gecesi bunu ortaya koymuştur.En değerli varlıkları olan canlarını dusunmeden ,sorgulamadan sokaklara cikarak tanklara ,tufeklere ,zalimlere karsi durarak bu hayasızca akına son vermiştir.

    Erkeğiyle kadınıyla, genci ve yaşlısıyla, her meslekten, her sosyal kesimden, her siyasi görüşten ferdiyle bütün bir milletin asıl duruşunu ortaya koymuştur ve 15 Temmuz 2016´da tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz son Demokrasi Zaferimizi ilan etmistir. Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti?nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz. Zalimligin ve ihanetin diplomalara bürünmüş yüzüyle karşımıza çıkan ihanet çeteleri cevapları almışlar ve yıllarca darbelerle ,muhtıralarla ,dayatmalarla balta vurdukları demokrasiyi durmdumaya çalışmaları yersiz olmuştur. Her noktayı düşünen bütün planlar ile düğmeye basan bu hainler bir noktayı unutmuslardi bu millet ecdadını tarihini unutmayıp sokak lari inletmis asil akan kanlarının hakkını vermek için tekbirlerle şahadete yürümüştür. Şimdi yeni nesil teslim aldığı bu emenate sahip çıkacak ihanetleri unutmayacak .. unutturmayacaktır Vatan için canlarını feda eden ^^bende varım ^^diyen bütün şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyorum.

   Gazilerimize de Allah´tan sağlık, afiyet ve uzun bir ömür niyaz ediyorum. 79 milyon Vatan evladı o gece nasıl bir kardeşlik ruhu ile birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergilediyse, inanıyorum ki bu ruh ve şuur hiçbir zaman kaybolmayacak. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü birlik ve beraberliğimizi bozamayacak. Bu aziz vatanı namert ve kalleşler çiğneyemeyecek. Rengini şehitlerimizin kanlarından alan al bayrak hiçbir zaman inmeyecek. O karanlık gecede okunan ezanlar ve selalar ruhumuzu nasıl birleştirdiyse bundan sonra da daima bir ve beraber olacağız

   Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın demokrasi !