Nihat AĞDEMİR


MİLLETİ KUTUPLAŞTIRMAYIN TÜRKİYE, SULTAN ALPARSLAN'A HANGİ CEVABI VERMİŞ OLDU?

Muhalefet yapmak adına kendini ortaya atanlar


    Muhalefet yapmak adına kendini ortaya atanlar, yalanları ve manuplasyonları ile maalesef milletimizi kutuplaştırıyor. Birkaç teknik bilginin ardına gizlenerek devasa yalanlar gizleniyor ve milletin aklını çelip kutuplaştırmanın zemini hazırlıyorlar.

    Bunun son örneğini 30 Ağustos Genelgesi’nde görmüş olduk. Üstelik genelge gayet net ve açık iken çarpıtıyorlar. Bunu yaparken kendi küçük akılları ile bizleri aptal yerine koymaya yelteniyorlar. Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zaferini mukayese etmek gibi son derece büyük bir yanlışa düşüyorlar.

    Üstelik İçişleri Bakanlığı; ''30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarının Yasaklandığı'' şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirmesine rağmen bunu yapıyorlar. Valiliklere gönderilen yazıda, pandemiyi körükleyecek kalabalıklara neden olunmaması için tedbir alınması isteniyor. Genelgede; Korona virüs salgınının yeniden ivme kazandığı belirtilerek, bakanlığın resmi dini bayram gibi bir ayrım gözetmeden salgın tedbirlerinin tüm etkinlikler için benzer şekilde alındığı vurgulanıyor. Genelgeye göre, etkinlikler belirlenen kurallar çerçevesinde yapılacak ve virüsün yayılmasına fırsat vermeden en kısa sürede tamamlanacaktır. Çelenk sunma töreni ve şehitlik ziyaretleri asgari katılımla gerçekleşecek. Bunun dışındaki resepsiyon gibi yüz yüze etkinlikler yapılmayacak” deniliyor. Soruyorum: Bunun neresi yanlış? Devlet tedbir almayacak mı? Alacak elbette. Alsa “neden almıyorlar?” Almasa ve rakamlar yükselse “devlet gevşek davranıyor” lafı ceplerinde hazır kıta bekliyor.

    Dünyada hiçbir devlet yoktur ki, bu kadar haini içinde barındırmış olsun. Bu ülkenin ekmeğini yiyip, suyunu içip, insanının içine sızıp, soyadlarını değiştirerek halkın içinden görünerek ihanetlerini yapıyorlar. Üstelik devletimizin her alandaki atılımlarını karalamak, ülkemizin gelişimini baltalamak ve gelecek nesillere sunulacak imkanları sonlandırmak için bunu yapıyorlar. Devletimizin uluslararası arenada gösterdiği başarıları gölgelemek ve karalamak adına bunu yapıyorlar. Devletin enerji, silah sanayii, savunma ve kalkınma alanındaki başarılarını doğrudan karalayamadıkları için; 30 Ağustos gibi önemli bir günde, 30 Ağustos ruhuna ihanet ederek yapıyorlar. Yine Mustafa Kemal Atatürk’ü alet ederek yapıyorlar, bu işe Alparslan’ı alet ederek yapıyorlar. Bu iki önemli ismi birbiri ile mukayese etme yanlışlığına düşerek yapıyorlar.

    Kıymetli okuyucularım; Ağustos ayı milletimiz için zaferler ayıdır. Son zaferimizi de geçtiğimiz Cuma günü Karadeniz’de 320 milyar metreküp gaz bularak tüm dünyaya ilan ederek kazandık. Bu ülkemiz adına muazzam bir zaferdir. Neydi evvelki Ağustos ayı zaferlerimiz hatırlayalım: Anadolu’nun kapılarını Türk milletine açan, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi, Mohaç, Çaldıran, Mercidabık ve 30 Ağustos zaferi de yine Ağustos ayında gerçekleşmiştir.

   Sultan Alparslan’ın 1071’de, Malazgirt Zaferinin ardından şöyle bir ifadesi vardır. “Size öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacaktır” Bulduğumuz devasa miktardaki doğalgaz; Karadeniz, Akdeniz ve Ege’de sürdürülen diğer hakimiyet faaliyetlerimiz ile milletimiz, Sultan Alparslan’a ve ecdadımıza; “Biz bu topraklardan, Karadeniz’den, Ege’den ve Akdeniz’den hiçbir yere gitmiyoruz, kıyamate kadar bu coğrafyadayız, inşallah” duasını göndermiş oldu.

     Asıl amaçları bu ülkenin insanı ve bu ülkenin gelecek kuşaklarını eskiden olduğu gibi her alanda topluiğneye muhtaç bir toplum haline dönüştürmektir. Uyanık olalım.

    Ülkemizi hasta adam halinde görmek isteyenler boş durmuyorlar. Dünya üzerinde yeni yeni planlar yapıyorlar. Durmayacaklar... Önlemlerini sıkı sıkıya aldığımız korona virüsünün ikinci dalgası ile saldıracaklar. Ancak ikinci dalga önceki gibi birşey değil! Birinci dalgada istediklerini alamadılar. Bu vahim dalga 2021 baharında planlandı ve dünyada 200 ila 600 milyon kişi hedef alındı! Hızla yaptığımız hastanelerin, yoğun aşı çalışmaları, silah sanayii ve savunma sanayi alanındaki faaliyetlerimizin bir amacı var... Amaç; Türkiyemizi bu topraklarda ilelebet payidar kılmak. Devletimizin bu kadar hazırlığı ve tedbiri, 2. Dalga Katliamı’nı planlayanları çok kızdırıyor.

Ancak unutmasınlar; Türkiye korkutulacak yaşı çoktan geçti.

Nihat Ağdemir / İstanbul