www.vurallarsut.com

SİNAN KARAÇAY


KONUT SEFERBERLİĞİ BAŞLADI HAYDİ ZENGİNLER BİRER DAİRE DAHA ALMAYA ;

Günlerdir konut alımında...


    Günlerdir konut alımında çok büyük kolaylıklar sağlanacağı, konut almak isteyenlerin çok daha kolay konut sahibi olacağına dair bol,bol reklam kokan haberler yayınlandı, Gazeteler manşetten haberler yaptı ve nihayet bu MÜTHİŞ KAMPANYANIN koşullarını bugün Çevre ve Şehircilik Bakanımız tören ile açıkladı;
    Konut fiyatlarında %10 indirim yapılacak ve peşinat olarak %10 ödendikten sonra 3.800 TL taksit ile ödeme yapılmaya başlanacak, 12.Ayda bir ara ödeme yapılacak bir ara ödeme de 24.ayda yapılacak ve faiz oranları 0,98 olacak.
    Allah aşkına bu ülkede %3-5 maaş zammı alan işçiler mi ayda 3.800 TL taksit ödeyecek? Yoksa 1.600 TL asgari ücret alanlar mı? Yoksa 1.350 TL maaş alan emekliler mi bu taksiti ödeyebilecek. 
   Yani bu ülkenin hangi evi olmayanı kendine başını sokabilecek bir ev alabilecek bu şartalar ile ?

 

   Elektrik,Doğalgaz,Su ve Hatta Ekmeğe %25 zam yapılan bir ülkede zorunlu ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra geriye 3.800 TL ev taksiti arttırabilecek kaç tane orta ve alt tabakadan yani hayatta bir dikili taşı olmayan vatandaşımız var acaba?

     Haydi yemedik,içmedik,yakmadık,giyinmedik, çocuk felan da okutmadık, taksiti ayarladık hadi peşinatı da ayarladık 12.Ay ve 24.Aydaki ara ödemeleri nereden bulup yapacağız?

    Evet faiz oranı çok cazip 0,98 ama kime bu şartları sağlayabilen zengin zevata...

    Bilmem kaçıncı dairesini alacak olan elit kesime yeni daire alma fırsatı veren ve batmak üzere olan müteahhit dostlarımızı kurtarmaya yönelik bu kampanyayı günlerce ballandıra,ballandıra anlatan TV muhabirlerine soruyorum SİZ BU ŞARTLAR İLE EV ALABİLECEK MİSİNİZ ?
      Milletin gözünün içine baka,baka yalan söylemeye utanmıyor musunuz?
    Yaşadığımız bu ekonomik kriz ve dar boğaz bu şekilde reklam kokan yöntemler ile değil üreten ve marka yaratan bir ekonomi modeline geçmek ile ancak ortadan kalkabilir, Yoksa olmayanı var gösterip, zengine yeni beleş mal edinme fırsatları yaratmakla değil.
    Bunun adı göz boyama, yandaş müteahhidin elinde kalan daireleri satmasını sağlayarak rahatlatma ve kendini kandırmaktan öte bir şey değildir ?

     Şimdiden Bu Kampanyadan Faydalanacaklara Hayırlı Olsun Diyor, İşçiye,Memura ve Emekliye de Bu Haberleri İzleyerek Geçirecekleri Zamanı Ay Sonunu Nasıl Getireceklerini Hesaplayarak Geçirmelerini Öneriyorum.