www.vurallarsut.com

YUNUSOĞLU, AKİF´İ SAYGI NE MİNNETLE ANIYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi Çıldır İl Genel...

    Cumhuriyet Halk Partisi Çıldır İl Genel Meclis Üyesi Baha Yunusoğlu, "12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü Ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
    Yunusoğlu mesajında; Bugün Mehmet Akif Ersoy´un yazdığı Türk Milleti´nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıldönümünü kutluyoruz. Yurdumuzun birçok yeri düşman işgali altındayken Türk halkı kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif Ersoy Türk milletine, cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşı´nı yazmıştır. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. Mehmet Akif Ersoy, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" derken verilen mücadelenin zorluğunu ifade etmiştir. İstiklal Marşı, Türk insanını, Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.

    Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü´nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde kabulünün 99. yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk´ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy´u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.