www.vurallarsut.com

VAKALAR TAVAN YAPINCA DURUMA VALİ MÜDAHELE ETTİ

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Koronavirüs vakalarının büyük oranda artış gösterdiği Göle ilçesinde denetim faaliyetinde bulundu.

          Ardahan Valisi Hüseyin Öner, beraberinde İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir ve İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir ile birlikte Göle’ye giiti. Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin ve ilçe yetkililerinin de katılımıyla yeme içme mekanları, kıraathaneler ve diğer işletmelerde kuralara uyulup uyulmadığını denetledi.

         İşyeri sahiplerini, özellikle azami müşteri alma kapasitesi konusunda uyaran Vali Öner, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya davet etti.

        Virüsün yayılım hızını düşürmenin yolunun kurallara uymaktan geçtiğini belirten Vali Öner şunları söyledi: “Göle ilçemizde hasta sayısında yaşanan artış bizi endişelendiriyor. Burada özellikle esnafımızın kuralarla uyması yönünde denetimlerimizi arttırıyoruz. Vatandaşlarımızı uyarmak, onlara virüsün olumsuz etkilerini ve hızlı yayılımı hususunu anlatmamız çok önemli. Göle ilçemizdeki durumu bizzat yerinde görmek, vatandaş yoğunluğunu gözlemlemek ve işyerlerini denetlemek üzere bende bizzat Göle ilçemize geldim. Esnaflarımız, iş yeri çalışanlarımız ve vatandaşlarımızla görüştük, onlara kurallara uymanın önemini bir kez daha hatırlattık. Umuyorum ki İçişleri Bakanlığımızın Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde yapılan denetimlerle birlikte vatandaşlarımızın da daha fazla duyarlılık göstermesi neticesinde hastalığı en az seviyeye indireceğiz” dedi.