www.vurallarsut.com

SİBİRYA SOĞUKLARINI ARATMIYOR

Doğu Anadolu Bölgesi, yeni haftaya..

    Doğu Anadolu Bölgesi, yeni haftaya Sibirya soğuklarıyla başladı. Meteoroloji verilerine göre bölgenin en soğuk kenti Ardahan oldu. Göle ilçesinde termometreler sıfırın altında 40´ı gördü. Erzurum Aşkale -35,3 derece ile Doğu´nun en soğuk ikinci yerleşim birimi oldu. Meteorolojinin verilerine göre bölge illerinde yaşanan en düşük sıcaklıklar şöyle oldu:

    Ardahan Merkez -26,4, Damal-26,7, Göle -40,0, Hanak-27,6, Posof -21,3, Çıldır -29,7

 SOKAK KÖPEKLERİ KARDA YİYECEK ARADI

Kars´ta kar yağışı ve tipi etkili olurken, kent merkezinde 2 sokak köpeğinin, yiyecek aradığı görüldü. Kar altında kalan ve tüm sokağı dolaşan köpekler, en son hayvansever Esat Özmen´in yaptırdığı mama kabının yanına geldi. Köpeklerin tipide sokakta dolaştığı anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

GÖLE´DE SOĞUK REKORU

Türkiye´nin en soğuk yerleşim birimi olan Ardahan´ın Göle ilçesi, dün gece sıfırın altında 40 derece ile yeni bir rekora imza attı. İlçede hava sıcaklığı sıfırın altında 40 dereceye kadar düştü. Soğuk hava nedeniyle ilçede araçlar çalışmadı, ağaçlar kırağıyla kaplandı, çatılarda ise buz sarkıtları oluştu. Vatandaşlar, soğuk hava altında atkı ve bereyle sarınarak yürüdü. Bazı vatandaşlar ise araçlarını çalıştırmak için akü takviyesi yaptı.