www.vurallarsut.com

KAYMAKAM TAŞ'TAN CUMHURİYET MESAJI

Çıldır Kaymakamı Alper Taş'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

              “1919 yılında her türlü imkânsızlık içinde başlayan ve Cumhuriyetin kuruluşuyla nihai zafere ulaşan kurtuluş mücadelesi, milletimizin en zor şartlarda dahi esareti asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.
           Milletimiz, bağımsızlık ve özgürlüğü tehlikeye düştüğünde hiçbir fedakârlıktan kaçınmaksızın canını ortaya koyarak Cumhuriyete sahip çıkmış, kendi iradesini boyunduruk altına almak isteyenlere karşı dimdik durarak gerekli dersi vermiştir.
                Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilen Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesinin en önemli göstergesidir.
Bu ülkenin ortak geçmişini ve geleceğini paylaşan, tasada ve sevinçte bir olan fertleri olarak, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyerek medeniyet yarışında daima en ön saflarda yer almak, Cumhuriyeti ve bu cennet misali vatanı bizlere miras bırakan atalarımıza ve gelecek nesillere olan borcumuzdur.
              Bu inançla, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını ve eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün Şehitlerimizi rahmetle; kahraman Gazilerimizi de şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.