www.vurallarsut.com

HOCALI KATLİAMI BİZİM ÖZ ACIMIZDIR

Sene 1992 25 Şubatı 26 Şubata bağlayan...

    Sene 1992 25 Şubatı 26 Şubata bağlayan o ruhların karanlığının geceye karanlık, kan ve ölüm kustuğu o gece Hocalı ´da dünyanın gözleri önünde bir katliam yaşandı.
    Bugün dünyanın her yerinde mazlum rolü oynayan canilerin, insanlıktan nasibini almamış kan ve ölümün başkenti Erivan´ın çocuklarının Hocalı ?da bir gecede masum ve savunmasız 83 çocuk, 106 kadın ve 70´den fazla yaşlı olmak üzere toplam 613 Azerbaycan Türkünü katledişinin 28.yıl dönümünü büyük bir üzüntü ve keder içerisinde yad ediyoruz. Bu haince ve kalleşçe saldırıda 613 şehidimizin yanında 487 kardeşimiz ağır yaralanmıştır, 1275 kardeşimiz rehin alınmış ve 150 kardeşimiz ise maalesef kaybolmuştur.
    İşte bugün sokaklarda bir tane ermeni gazeteci için toplanan o binleri, hep bir ağızdan ermeniyiz diyen soykırımcı katillerin milliyetine girmeye talip olan sözde barışsever, aydın müsveddelerini yine sahnede görmek isteriz ama göremeyiz çünkü onlar masumun değil zalimin yandaşları, onlar Erivan´ın gardaşları.
    Çıkmaz o barış güvercini kılığına girmiş sözde aydınlar, özde karanlık içerindeki en karanlıklar.
    Çıkmazlar çünkü onların tarafı belli , onların yürekleri Azerbaycan Türklerinin katilleri ile çarpar, Azerbaycan Türkü´nü sevmeye onların küçücük yürekleri yetmez, yetemez.
Ama biz yüreği gardaş acısı ile kavrulup yananlar, Hocalıda gardaşları insanlıktan nasibini almamış Ermenilerin işkenceleri ile can verenlerin canından bir parça olanlar bu acıyı hep yüreğimizde bir kor gibi ilk günkü gibi taşımaktayız.
   Kinimizde, öfkemizde intikam ateşimizde hep ilk günkü gibi yanacak ve gün gelecek Karabağ´a can Azerbaycan´ın şanlı bayrağı asıldığında ancak öfkemiz bir parça dinecek belki de.
Biz biliyoruz ki Karabağ´a asılan şanlı Azerbaycan bayrağı demek Ay Yıldızlı şanlı bayrağımızdır,
Biz biliyoruz ki Hocalı ?da şehadete yürüyenler bizim özbe öz gardaşımızdır,
Biz biliyoruz ki bugün ermeni olmak için yarışanların için hiçbir anlam ifade etmeyen bu acı bizim en derin yürek yaramızdır,
Biz biliyoruz ki bizi bizden başka kimse anlamaz,
Biz biliyoruz ki Ankara, Bakü ´süz, Bakü de Ankara ´sız olmaz, olamaz.
Biz biliyoruz ki gün gelecek o gün şehit edilen her kardeşimizin intikamı misliyle alınacak,
Biz biliyoruz ki Karabağ Türk´tür, Türk kalacak.

Sinan Karaçay / İstanbul