BAŞKANDAN MİLLİ PİYANGO İDARESİNE BÜYÜK TEPKİ

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu Milli Piyango İdaresi tarafından basılan yılbaşı biletlerindeki, Çıldır Gölü resmi üzerinde yazılan “Çıldır Gölü Kars” yazısına yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.

    Bu yıl bastırmış olduğu yılbaşı biletlerinde Çıldır Gölüne de yer veren Milli Piyango İdaresi, kullanmış olduğu Çıldır Gölü resmi üzerinde “Çıldır Gölü Kars” ibaresi Ardahan’da bir çok kesimden tepki görürüken, en şiddetli tepki Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’ndan geldi.
    Azizoğlu bunun son derece nahoş bir burum olduğunu belireterek açıklamalarda bulundu. Azizoğlu açıklamasında “ Milli Piyango İdaresinin 09 Ocak tarihli çekilişinde Çıldır Gölü resmi kullanılmıştır. Bu kullanılan resmin altına “Çıldır Gölü Kars” diye yazılmıştır. Yüzde elliikisi Ardahan’a ait olan, idare yapısındaki yönetim Çıldır Belediyesine ait olan Çıldır Gölüne Kars yazılması bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Bunu şiddetle protesto ediyor, şiddetle karşı çıkıyoruz. Çıldır Gölü Ardahan’ındır.
    Gerek Doğu Ekspresi olsun, gerek düzenlenen turlar olsun algı yapılarak Kars tarafında bırakılıyor ve Çıldır tarafına, Ardahan tarafına geçilmiyor. Oysaki daha öncede belirttiğim gibi Çıldır Gölünün yüzde elli ikisi Ardahan’a aittir. Bu yanlış algının ortadan kalkması, gelen tursitlerin de Ardahan tarafına geçmesi, kesinlikle elzem bir durumdur. Zaten işletmelere baktığınız vakit işletmelerin çoğunluğu Çıldır tarafında, yani Ardahan tarafındadır. İşte bu bilettte olduğu gibi yazılan bu tür yazılarla bunlar gözardı edilmektedir. Nasip olursa Çıldır Merkez ve Şeytan Kalesi Seyir Terası ile bu turları buraya getireceğiz. Dolayısıyla bu yanlışlığın acilen düzltilmesi talep ediyoruz. Düzeltilmediği taktirde yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.