www.vurallarsut.com

BAŞKAN TAŞTAN: ÇALIŞTAYDA AYŞE TEYZE, AHMET AMCA NEDEN YOK?

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Burak Taştan, çalıştaya kaz üreticilerinin davet edilmediğini belirterek, bunu eleştirdi.

           Serhat Kalkınma Ajansı ve Ardahan Ticaret Sanayi Odası işbirliği ile Ardahan Üniversitesi Âşık Şenlik Kültür Merkezi’nde “Ardahan Kazı Çalıştayı” gerçekleştirildi.

           Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Burak Taştan, çalıştaya kaz üreticilerinin davet edilmediğini belirterek, bunu eleştirdi.

          Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Burak Taştan, “Kaz Yetiştiriciliği Çalıştayında kaz yetiştiren Ayşe teyze yok, Ahmet amca yok. Kışın soğukluğu ile bilenen şimdi ise bomboş bir salon. Yapmak için yapılmış bir organizasyon” dedi.

         Çalıştayda konuşan Rektör Biber’in söylemlerine de tepki gösteren Başkan Taştan şunları söyledi; “Serhat kentimin güzel insanları, bu fotoğraf bugün Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Aşık Şenlik Kültür Merkezinde çekildi. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından organize edilen Serhat Kalkınma Ajansının da destek verdiği “Ardahan Kaz Yetiştiriciliği” Çalıştayında objektiflere bunlar yansıdı. Kaz bu kentin sembolü, geçim kaynağımız, lezzetine doyamadığımız olmazsa olmazlarımız. Kaz Yetiştiriciliği Çalıştayında kaz yetiştiren Ayşe teyze yok, Ahmet amca yok. Kışın soğukluğu ile bilenen şimdi ise bomboş bir salon. Yapmak için yapılmış bir organizasyon. Ardahan TSO organize etmiş çalıştayı. Yönetim yok, meclis yok, halk zaten yok ve Ardahan Üniversitemizin rektörü kürsüde söylüyor, “Biz iliz ama, Kars bizim abimiz, Erzurum abimiz.” Bu kente ayıptır. Peki Artvin neyimiz oluyor? Eğer Artvin komşu ise, o zaman Kars ve Erzurum neyimiz” diye konuştu.