AYDIN, " MİLLİ MENFAATLER İÇİN ADAYIM"
İyi Parti İl Genel Meclis Üyesi...
Tarih: 27.2.2019 08:59:43/ 1012okunma / 4yorum

          İyi Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayı Emekli İl Milli Eğitim Müdür yardımıcısı Hikmet Aydın gazetemizi ziyaret ederek, seçim vaatleri ve saha çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

      Aydın, eksik gördüğü birçok konu hakkında notlarını ve projelerini Çıldır halkı ile paylaşıyor. 

         Aydın “Birçok aday arkadaş seçim çalışmaları için sahada, seçim dönemi olduğu için artık vaatler bir birini kovalamaya, adeta bu milletle dalga geçercesine havada uçuşmaya başladı. Her nedense seçim bittiği gün verilen vaatlerin tamamı unutuldu milletin ihtiyaçları değil kişisel çıkarlar ön plana çıktı hep. Bir aday eğer ki verdiği vaatleri yapamayacaksa bu sadece milletin saf temiz oylarının istismarından başka bir şey değildir. Lütfen artık bu istismarcıların vaatlerine kanmayalım. 5 ilçesi bulunan Ardahan´da tek adliyesi olmayan ilçe çıldırdır. İnsanların tamamı bu eksikliği kişisel çıkarlarını ön planda tuttukları için milletin ihtiyaçlarını unutur oldu.  Daha doğrusu HEP KANDIRILAN BİZ OLDUK. Bu kandırmalara son vermenin tam zamanı artık, istismarcılara ve çıkar guruplarının sahte vaatlerine kanmayalım. Bilgiden yoksun hizmetin ne olduğunu bilmeyenlere artık inanmayın. Aşağıda belirteceğim projelerimin bazılarını yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimine dayanarak siz değerli hemşehrilerimin bilgisine sunuyorum” dedi

Aydın´ın Seçim Vaatleri

     1.Kel dağ ve Baltalı deresinden gelen sular yıllarca boşa akıp gitti. Orada yaşayan kardeşlerim ilkel usullerle cüzi miktarda tarla ve arazilerini sulamaya çalıştı. Ne kadar başarılı olduklarını sizlerin takdirine bırakıyorum. Bana değerli oylarınızla destek olduğunuz takdirde DSİ aracılığı ile bu derelerden akan sularla Sabaholdu,Akçil, Kenardere, Akkiraz, Akdarı, Övündü ve Kurtkale köylerinin sulama sistemine kavuşması için gerekli çabayı göstereceğim.

     2.Kurtkale yöresinde yetişen meyve türlerinin tanıtımını yaparak burada bulunan meyve bahçelerinin ıslahı ve yüksek verime kavuşması için Tarım İl Müdürlüğü Ardahan Üniversitesi Kalkınma Ajansları aracılığı ile gerekli çalışmaların yapılmasını ve bu meyve bahçelerinin istenilen verime kavuşması için her türlü çabayı göstereceğim. Ayrıca bu bölgeyi arıcılıkta izole bölge ilan ederek Kafkas Arısı geliştirme merkezi olarak tescil edilmesi için gerekli çabayı göstereceğim.

      3.Taşdeğirmen, Karakale, Damlıca, Başköy ve Aşıkşenlik yerleşim alanlarının yaylarından gelen ve Kuzey Derivasyon kanalı aracılığı ile göle aktarılan ve yine akabinde Arpaçay ovasını sulayan bu suların göle akışını engelleyecek ve gerekirse bu derelerden gelen suların Çıldır platosunun sulaması için gerekli girişim bulunacağım. Böylece Çıldır gölünün suyunun kirlenmesini önleyecek ve buralardan gelen suların bu alan bulunan köylerin çayır ve meralarının sulanmasını sağlayacağım.

       4.20 yıl önce ekilen fidanlar artık orman alanına dönüştü. Bu orman alanında bulunan köylerimizi Orman Köyü statüsüne kavuşması ve devletimizin Orman köylerine tanınan haklardan yararlanması için gerekli girişimlerde bulunacağım.

         5. Gölbelen, Kenarbel, Sazlısı ve Aşıkşenlikte bulunan bazalt yataklarının işletilip bölgenin ekonomisine kazandırmak iş istihdamını sağlamak için Özel İdare ve Kalkınma Ajanları aracılığı ile taş ocağı işletme tesisi kurarak bölge insanına iş ve yöreye ekonomik bir gelir kaynağı oluşturmak gerekli girişimlerde bulunacağım.

          6. Bir dilekçe için yada sabıka kaydı için Ardahana gitmek zorunda kalan insanlarımızın bu mağdurıyetinin giderilmesi için Çıldır Adliyesinin geri getirilmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağım.

     7.Bölgemizde ki süt ürünlerini değerlendirmekte Karstan gelen peynir işletmecilere sütümüzü yok pahasına verdirmemek için gerekirse ilgili köylerin tüm ortak olacağı bir Süt işletme entegre tesisi kurmak için kalkınma ajansları nezdinde her türlü girişimlerde bulunacağım.

         8.İlimizde kurulmuş olan Asfalt plenti ve taş ocağı ile ilçemizin köy yollarının sıcak asfalt yapılması ve eksik kalan köy için taş parke yapımı için gerekli çalışmaları yaparak eskileri gidereceğiz.

        Yukarıda belirttiğim hususlar bölgemizin ihtiyaçlarından bazılarıdır. Bu konuları çözmek için benim siz değerli seçmenlere sözümdür. Şayet bu konularda bir çabam eksik olursa sizlere söz veriyorum o gün bu görevi bırakıp sizlerden özür dileyeceğim. Çıldır bir 5 yıl daha kaybetmesin Çıldır´ımız her zaman İYİ ŞEYLERE LAYIKTIR.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Beyhan TAŞ
27.2.2019 10:39:28
Hele şükür bir tane de projelerinden bahseden bir siyasetçi çıktı piyasaya helal olsun. Tebrikler Allah yolunu açık etsin.
Hikmet Aydın
27.2.2019 12:19:33
Beyhan kardeşim çıldır olarak bu projelere çok geç kalmışız ama mutlaka hayat geçirilmeli
muzaffer uğurlu
27.2.2019 13:04:11
yolunuz açık olsun Hikmet Bey çoğu belediye başkan adaylarından dahi böyle projeler duyamıyoruz.Maalesef Kars ve Ardahan düşünce üretemiyor ileri gelenler, sivil toplum kuruluşları bölgenin kalkınabilmesi ve devlet olanaklarını daha çok kullandırabilmek için baskı yapmalı bir şeyler istemeliyiz.İstanbul merkezli yöre dernekleri kaz geceleri yapmanın dışına çıkarak gelişmeleri izleyip süreçlere katkı sunmalı bir bütün olmalı yani.yolunuz açık olsun.
Hikmet Aydın
27.2.2019 13:26:01
Muzaffer Bey ben Çıldırın ekmeğini yedim suyunu içtim havasını teneffüs ettim beni ben yapan Çıldır oldu benimde bu insanlara bu bölgeye vefa borcum var ödemek zorundayım takdir milletimizindir
VURALLAR YAPI´ DAN KİRALIK DAİRELER
VURALLAR YAPI´ DAN KİRALIK DAİRELER
Çıldır´ın gözdesi...
Kefernahum´un Zain´i Bizlere Yabancı mı?
Kefernahum´un Zain´i Bizlere Yabancı mı?
Üniversite yıllarında tanıdığım bir Kürt arkadaşım...
YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU
YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU
Milliyetçi hareket Partisi...
18 MART MESAJLARI
18 MART MESAJLARI
MHP, CHP, İYİ PARTİ VE AK PARTİ ADAYLARINDAN...
AYDIN´DAN TAZİYE MESAJI
AYDIN´DAN TAZİYE MESAJI
İYİ Parti Çıldır İl Genel Meclis Üyesi Adayı...
YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ ÇILDIR MANZARALARI
YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ ÇILDIR MANZARALARI
DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDAN OLMAK
COŞKUN´DAN 12 MART MESAJI
COŞKUN´DAN 12 MART MESAJI
Milliyetçi Hareket Partisi Çıldır İl Genel meclis Üyesi Adayı.
YUNUSOĞLU´NDAN 12 MART MESAJI
YUNUSOĞLU´NDAN 12 MART MESAJI
Cumhuriyet Halk Partisi Çıldır İl Genel Meclis Üyesi Adayı
BAHAR´IN HABERCİSİ GELDİ
BAHAR´IN HABERCİSİ GELDİ
Kış mevsiminin gelmesiyle,
USTA TERZİ VEFAT ETTİ
USTA TERZİ VEFAT ETTİ
Çıldır İlçe...
40 BİN PERSONEL ALINACAK
40 BİN PERSONEL ALINACAK
Kamuya....
DEMİR, KARAÇAY´A DESTEK İÇİN ÇILDIR´DA
DEMİR, KARAÇAY´A DESTEK İÇİN ÇILDIR´DA
Cumhuriyet Halk Partisi...
GÖKSU´DAN DAVET
GÖKSU´DAN DAVET
Demokratik Sol Parti Çıldır Belediye...
YUNUSOĞLU´DAN KADINLAR GÜNÜ ZİYARETİ
YUNUSOĞLU´DAN KADINLAR GÜNÜ ZİYARETİ
CHP İl Genel Meclis Üyesi Adayı...
KARAÇAY´DAN EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
KARAÇAY´DAN EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Cumhuriyet Halk Partisi Çıldır Belediye Başkan Adayı...
COŞKUN´DAN KANDİL MESAJI
COŞKUN´DAN KANDİL MESAJI
MHP İl Genel Meclis Üyesi Adayı
RUS GAZETECİLER HAYRAN KALDI
RUS GAZETECİLER HAYRAN KALDI
Serhat Kalkınma Ajansı...
CEZA EVİNDE ŞEHİT EDİLDİ
CEZA EVİNDE ŞEHİT EDİLDİ
Ardahan F tipi...
2002´DEN 2019´A NELER DEĞİŞTİ
2002´DEN 2019´A NELER DEĞİŞTİ
2002 Yılında Ak Partiyi İktidar Yapan...
TAZİYE EVİ AÇILDI
TAZİYE EVİ AÇILDI
Çıldır Belediyesi...
MHP İLÇE TEŞKİLATI FES EDİLDİ
MHP İLÇE TEŞKİLATI FES EDİLDİ
Milliyetçi hareket Partisi...
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
MYNET ARDAHAN
Mynet Ardahan Haberleri
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ardahan için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:39 07:25 12:22 14:42 17:00 18:34
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5