ARDAHANIN AKP´LİLERİ
İstanbul seçimi üzere....
Tarih: 24.6.2019 11:39:27/ 1780okunma / 3yorum

     Çaldılarla başlayıp 800 bin farkla kaybedilen bir seçim sonrası AK Partinin kendini sorgulaması ve özeleştiri yapması kaçınılmaz olmuştur. Alınan yenilgi küçük veya büyük bir farklada olsa halk tarafından verilen mesaj çok önemli.  

       31 mart seçimlerinde kaybedilen İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimi iptal edilmesiyle birlikte AK Parti hummalı bir çalışma başlattı. Bu çalışma ki daha önceleri İstanbulda yaşayanlara seslenerek memleketlerinizdeki yakınlarınızı arayın bizi desteklesinlerden, memleketten İstanbulu arayına dönüştü. Bununla birlikte İstanbul dışında ki tüm il ve ilçelerden seçilmişleri seçim çalışmalarına katkı sunmaları için İstanbula çağrıldı.

      Durumun sıkıntılı olduğu aşikardı ki son dakika Terörist başı ile görüşmeler, teröristleri devlet kanallarına çıkarıp konuşturmalar, ekonomik sebepler, vs vs gibi birçok sebepten dolayı çok fazla çalışmak İstanbulda yaşayanları ikna etmek gerekiyordu.

      İstanbul dışından İstanbula davet edilen seçilmişlere büyük iş düşüyordu. 80 vilayet İstanbula akın ettirildi. Hemşerileri ile buluşup Cumhurittifakı adayımız Binali bey destek vermeleri sağlanmalı ve sandığa yansıması için çaba sarf edilmeliydi.

       Bu konuda ne kadar başarı olduk sonuç ortada.

      Dün sosyal meyda hesabımdan bir paylaşım yaparak Ardahanlı seçilmişler Ardahanlıların yoğun olarak yaşadığı bölgelere neden başarısız oldular gibi bir paylaşımda bulundum. Tabi bu paylaşım bir kesimi rahatsız ettiği gibi bir kesimde yazılacakları sabırsızlıkla bekledilerini ifade ettiler.

      Gelelim Ardahanın seçilmişlerinin İstanbula gidiş ve çalışmalarına. Vekil ve vekil adaylarından, belediye başkanlarına, il ve ilçe başkanlarından il genel meclis üyelerine, kadın kollarından gençlik kollarına kadar varan geniş bir ekip. İlk sorgulanması gereken bunlardan kaç tanesi istanbula gitti ? Esenyurtta, Esenlerde, Bağçılarda, Beykozda, Sultanbeylide, Pendikte ve Ardahanlıların yoğun yaşadığı bölgelerde kimler görevlendirilmişti ? Hangi programlara katıldırlar ? Kaç tane ev ve işyeri ziyareti gerçekleştirdiler?  Nasıl raporlar tuttular ? Vatandaşın tepkisi varsa bunu genel merkeze raporladılarmı ?

     Buna benzer birçok soru ile bu durum sorgulanabilir, ama bizlerin gerek sosyal medyadan gerekse İstanbulda yaşayanlarla yapmış olduğumuz görüşmelerden edindiğim fikir şuydu, Ardahandan gelen ekip sahada yoktu. Hemşeri ziyaretlerinin ötesinde Müze ziyareti, 2-3 tane, AK Parti teşkilatlarının açmış olduğu stantlarda verilen pozlar, yatıya kaldığı akrabının evinden çekilen fotoğrafın ötesine gitmeyen bir durum.  1-2 tane dernek başkanı ile verilen pozlar ki AK Parti için oy istenip istenmediği de meçhul. Tabii bu durum 800 bin oy farkla kaybedilen İstanbul seçimlerinin alınmasına çokta etki edecek bir olay değil. Ama Ülke genelinde aynı durumlar cereyan etmişse kaybetmede etki büyüktür diye düşünüyorum. Bu arada İstanbul Bağçılar ilçe teşkilatında görevli Nihat Ağdemir abimin çalışmalarından ve emeklerinden dolayı kendisini teşekkür ediyorum.

      İstanbulda tatil gibi bir seçim çalışması sürerken peki Ardahanda nasıl bir çalışma vardı. Kaç kişiyi İstanbula gönderebildik ? Birde işin bu yönü vardı. Ticaretimin bir kısmı olan x otobüs firmasının yazıhanesine bakmaktayım, yaklaşık 1 aydır İstanbuldan ilçemize dönüşte yer bulunmuyor 4 otobüs kalktığı halde.  Gelen kesim yaşlı olduğu kadar AK Parti ile bağları olan insanlardı. Bu gelenlerden benım yanıma uğrayıp İstanbula gitmek isteyen çok fazla kişiyi yönlendirdiğim ilçe binasının kapısının büyük bir kilitle kapalı olduğu kimsenin ilgilenmediğini beyan etmeleri ise 5 yıl görev yaptığım parti adına üzdü beni.

      Sözleri çok uzatmak istemiyorum ülkedeki genel sorunla birlikte mevcut seçilmişlerin bu işe dört elle sarılmamaları seçimi kaybetmemize sebep olmuştur. Akp li olmakta AK Partili olmak arasında ki farkın tekrar açığa çıkması için Cumhurbaşkanımız elini yeniden taşın altına koyması ve fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor. Düne kadar liyakat sahibi kişilerle çıkılan yollar bügün sadece koltuk sevdası olan kişilere teslim edilmiş durumdadır. 2023 hedefinden sonra 2053 ve 2071 hedeflerine kazasız varmak için fabrika ayarı şarttır.

        Yazacak çok şey var lakin bu başlangıç diyelim, Kalın sağlıcakla….

Not : Yazımda isim belirtmedim, sizler bunları biliyorsunuz. Bilmeyenlerde bu yazıdan sonra kim çıkıp kendini aklamaya çalışıp bağırıp çağırıyorsa bilinki asıl suçlu onlardır.

                                                                    A.RIFAT VURAL
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ARDAHANIN LİLERİ
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
muzaffer uğurlu
24.6.2019 13:23:20
sayın vural 17 yıldır seçim kazanamamış bir seçmen olarak kazanmanın da güzel bir duygu olduğunu yaşamış oldum.Eleştirileriniz yerinde fakat eksik parti içi meselelerinizi elbetteki okuyucularla paylaşabilir siniz fakat bu güne kadar mevcut hükümetin Kars ve Ardahan için yaptığı hizmettlerin yetersizliğini de eleştirmek gerekmez mi? Ülkemizin başka yörelerinde keskin parti ayrımları söz konusu olabilir, pirimde yapıyor olabilir fakat Kars ve Ardahan için bu söz konusu değildir. Erzurum´un ilçesi konumunda olan Kars ve Ardahan´ın daha fazla gelişmesi için partiler üstü bakmak birlik beraberlik içerisinde çalışmak gerekmez mi?Bu güzel ülkemizin bütün insanlarını seven,değer veren ,ötekileştirmeyen ,azarlamayan , eşit yatırımlar sunan , hamasetten uzak , ekonomisiyle ,siyasetiyle TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE şemsiyesinde buluşmak dileğiyle.Sağlıcakla kalın.
A.RIFAT VURAL
24.6.2019 14:34:34
Muzaffer bey kesinlikle katılıyorum size. Benim ki sizinde bahsettiğiniz gibi partinin yapması gereken öz eleştiri. Memleketimiz partiler üstü bir durumdur. yatırıma da fazlasıyla ihtıyac vardır hala göç veriyoruz çünkü.
ismail kahya
25.6.2019 19:05:28
rıfat başkan partimizin seçim sürecinde ardahanda seçilmişlerden yanımızda 2 veya üç günün dışında kaç kişi gördün iki üç defa hariç ben kimseyi görmedim zaten bu benim şahsi fikrim aksine biz bunların yüzünden seçimi kayıp ettik yazık deyilimi ardahana birde arkadaşlar ıstanbula gittiler zaten kimi tanıyorlarki ıstanbulda İSMAİL KAHYA
MYNET ARDAHAN
Mynet Ardahan Haberleri
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ardahan için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:39 07:25 12:22 14:42 17:00 18:34
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler