www.vurallarsut.com

Ardahan İl Teşkilatından Yıl dönümü Kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98’inci yıldönümü

     Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98’inci yıldönümü, Ardahan İl Başkanlığı tarafından Milli Egemenlik Parkında Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

      Törene CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, İl Genel Meclis Başkanı Baha Yunusoğlu, Merkez ilçe Başkanı Kadir Sinan Onay, Belediye Meclis Üyeleri, il ve ilçe teşkilatları ile partililer katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve anıta çelenk sunumunun ardından, partililere hitap eden CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız ve 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayi Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 98’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz.

     Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, bağımsız yargının sağlandığı, kadın cinayetlerinin yaşanmadığı bir Türkiye´yi inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi´nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diye konuştu.