www.vurallarsut.com

Ardahan Belediyesi bir Durağa Onun İsmini Verdi

Ardahan Belediyesi başlatmış olduğu durak çalışmasında.

      Belediye Başkanı Faruk Demir Ardahanda başlatmış olduğu durak yenileme çalışması ile bir durağa Aşık Şenlik ismini verdi.

     “23 Şubat Kurtuluş ve Aşık Şenlik” isimleriyle ilk olarak İş Bankası ve Merkez Camii önüne kurulan duraklar, dört mevsim koşullarına göre hazırlanarak kullanıma sunuldu. Aydınlatmalı, ısıtmalı ve kameralı olma özellikleriyle dikkat çeken duraklar, Başkan Demir’in girişimleri sayesinde CHP Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından Ardahan’a hibe olarak gönderildi.

     Belediye ekiplerince kurulumu yapılan modern duraklarla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Faruk Demir, “Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarımızın hem olumsuz hava koşullarından etkilenmemeleri hem de eski ve yıpranmış olan duraklarımızı, yeni yapılan modern tasarımlı olanlarıyla değiştirme kararı aldık. Her durağımızın bir ismi olacak. Dolmuş duraklarından sonra taksi durakları da tek tip olacak. Ardahan’da vatandaşlarımızın rahat etmesi ve şehrimizi güzelleştirme adına hep birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. 11 adet modern dolmuş durağını Ardahan’ımıza hibe olarak gönderen CHP Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e, belediye çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

    Aşık Şenlik ismi verilen durağın açılışında Aşık Şenlik Eski Belediye Başkanı Fezair Koca da hazır bulundu.