www.vurallarsut.com

AÇILIŞ GALİBİYETLE SÜSLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığınca...

   Gençlik ve Spor Bakanlığınca yaptırılan 3 bin kişilik Ardahan´ın yeni stadı bugün gerçekleştirilen görkemli bir törenle açıldı. Stada gelen vatandaşlar ücretsiz olarak stada giriş yaptılar. Serhat Ardahan spor yeni stadın açılış maçında BAL Ligi ekiplerinden Yakutiye spor ile karşılaştı.
    Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Yeni 80. yıl Şehir Stadyumu´nun açılışında konuşan taraftarlar, böyle güzel bir statta karşılaşmayı oynayacak olan Serhat Ardahan sporu üçüncü Lig´de görmek istediklerini söylediler.
     Yeni stadyum açılışına Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bülent Akar katıldı.
Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Yenilenen stadın bölge ve Ardahan sporuna katkı sunacağını söyleyerek, ´´Yeni açılan stad ile birlikte Ardahan spor altyapısı ile Türkiye ortalamasının üstünde bir altyapıya kavuşmuş olacak. Bu stadımızın dışında Ardahan´da 5 adet sentetik çim sahamız daha mevcut. İlimizde 3 adet gençlik merkezimiz, 3 adet yüzme havuzumuz ve 2 adet de kapalı spor salonumuz bulunmaktadır.´´
Vali Bilmez, ´´Bu ve benzeri birçok çalışmamız oldu. Yapılan bu çalışmalarla spora ve gençliğe yatırım yapmak istiyoruz. Ayrıca Ziraat Bankasınca il özel idaremize verilen sondaj makinesinin de bugün teslimi yapıldı. O da hayırlı olsun.´´ dedi.
Konuşmaların ardından Modernizasyon yapılarak hizmete giren stadın açılış kurdelesi kesildi.
Serhat Ardahanspor 90+3´te İlhan Sali´nin attığı golle müsabakayı 1-0 kazandı.
AÇILIŞ MAÇINDA GALİP GELMEK ÇOK GÜZEL
    Maç sonrası açıklamada bulunan Serhat Ardahanspor Başkanı Fevzi Bozkurt, yeni stadyumda ilk maçta galip gelmenin çok önemli olduğunu ve bunu başardıklarını söyledi.
Başkan Bozkurt, ?Açılış maçında galip gelmek çok güzel. Bu sahanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlk açılış maçı galip gelmek önemliydi. Sezon başından beri taraftarın takımdan beklentileri farklıydı. Bu sezon kendi sahamızda galibiyet alamamıştık. Stadın açılışıyla birlikte galip gelmek kulübümüz adına çok önemli. Şimdi yeni bir başlangıç yaptık ilerlemeye devam edeceğiz. Ardahan´a hem yeni stat hem ilk galibiyet hayırlı olsun. Bundan sonra başarılı sonuçlarla yolumuza devam edeceğiz? dedi.