ABD´NİN VİZE YASAĞI, DO YOU UNDERSTAND?

Kowboy bir manada...

Kowboy bir manada kendi ayağına ateş etmiştir, diyebiliriz. Son 15 yıla kadar küçük kardeş büyük kardeş hukuku vardı. Daha önceki yazımda ifade etmiştim artık eşitler hukukunu konuşacağız.

Bölgeye gelmek isteyen onlar, bize vize uygulayan onlar. Aklınıza şaşayım. Mütekabiliyet ile gerekli cevabı dün verdik. Bizde vizeleri dondurduk. Temennimiz vize dondurma işlemlerine diplomatik manada bizimle paydaş olan ülkelerin de katkı sunması. Abd´ye vize yasağını onlarında uygulaması.

Biz bu oyunları 1960´da da gördük. 1980´de gördük, 28 Şubat´ta gördük ve en son 15 temmuz´da gördük.

Bu tür kararlar ve uygulamalar bizi daha da birbirimize kenetler. Bizi küçültmez aksine büyütür. Haklılığımızı daha da fazla anlaşılır hale getirir. Batının ve ABD´nin işgalciliğini daha da açığa çıkarır. Onların tek dayanakları içimizdeki hainlerdir.

Bu karar neyin ispatıdır analiz edelim:
Bu karar, ABD nin Türkiye için gerçek,samimi ve güvenilir bir müttefik olmadığının en basit ispatıdır.

Güçlü duruşumuz ve operasyon kabiliyetiniz karşısında yapabilecekleri ancak bu kadar. Acizlikleri bu karar ile daha da aşikar hale geldi.

"Temsilcilik çalışanlarının güvenliğini"gerekçe gösterdiler. Böylelikle yalancılıkları ve 200´lülükleri de ortaya çıktı.

Ülkemizin, Irak ve Suriye konusunda Rusya ve İran ile diplomatik yakınlaşması bu kararın fitili ateşlemiştir. Bölgede birliktelik istemiyorlar bu açığa çıkmıştır.

Rusya veya İran´a yaptırım uygulayarak bu Diplomatik Birliği dağıtamayacaklarını anlamışlardır. Vize kararı Türkiye´nin kilit ülke olduğunu daha da açığa çıkarmıştır.

ABD başkonsolosluk çalışanının 15 temmuz´da böylelikle kabul edilmiştir.

Ey abd, Türkiye tam bağımsızdır ve güçlü bir devlettir. Ucuz siyaset size ucuz diploması dönemi bitmiştir. Gerçek, hakka ve hukuka dayalı diploması dönemi başlamıştır.

Sözün özü...
Varsa hakkını alırsın,
Hakkımı asla yedirmem...
En önemlisi hakkım varsa hakkımı söke söke alırım.
Do you understand?

Nihat Ağdemir