10 KASIM MESAJLARI
Ebediyete intikalinin 81´nci yılında...
Tarih: 10.11.2019 11:38:13/ 650okunma / 0yorum

Ebediyete intikalinin 81´nci yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, saygı ve minnetle anıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve tüm imkânsızlıklara rağmen milletin verdiği destek ve güçle millet iradesini yüce gören Cumhuriyetimizin kurulmasına liderlik etmiştir. Bugün bölgemizde ve Orta Doğu ülkelerinde yaşanan olumsuzluklara baktığımız zaman, Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımlarını bizlere miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunu görmekteyiz. Bizlere düşen görev ise; geleceğe güvenle bakabilmek için, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak ve geçmişimizden güç alarak, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi sonsuza dek korumak, yaşatmaktır. Nitekim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, onun gösterdiği muasır medeniyete ulaşma yolunda, bugün daha müreffeh ve insan odaklı hedefleri doğrultusunda, her alanda büyümekte, gelişmekte ve önemli değişim süreci yaşamaktadır.

Bu duygularla, aramızdan ayrılışının 81´nci yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda etmiş Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Mustafa MASATLI
Ardahan Valisi


 

 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Millî Mücadelemizin önderi, tüm dünyanın takdirini kazanmış büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü ebediyete intikalinin 81´inci yıldönümünde minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

ATATÜRK sadece milletimizin değil; ileri görüşü, üstün askeri dehası, kararlı duruşu, başarılı bir komutan ve lider olarak bütün insanlığının sevgisini ve saygısını kazanmış şahsiyettir.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ün kurmuş olduğu ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti; milli iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke olarak, güçlü, refah ve varlık içinde bir ülke haline gelme mücadelesine azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

10 Kasım; O´nu anmanın yanında O´nun fikirlerinin özeti olan Cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın, vatan ve bayrağımızın gölgesinde düşünme, bilinçlenme, birlik ve beraberliğimizin daim olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterme günüdür.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Alper TAŞ

Çıldır Kaymakamı


 

 

"EN BÜYÜK ESERİM" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü bir kez daha rahmet ve minnetle anar, bu vesileyle istiklal mücadelemizin kahramanları aziz şehitlerimiz ve gazilerimize Allah´tan rahmet diler, şükranlarımı sunarım... .

 

K.Yakup AZİZOĞLU
Çıldır Belediye Başkanı


 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü ebediyete intikalinin 81. yılında  özlemle rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ün hedeflediği seviyeye ulaşabilmesi adına taşımakta olduğumuz sorumluluğun bilincini asla unutmadık unutmayacağız.

 

Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımak kararlılığı gösterdiğimiz ülkemizin müreffeh ve aydınlık geleceği çaba ve çalışmalar ile şekillenecektir. 

 

Ülkemizin en zor günlerinde ortaya koyduğu kuva-yi milliye ruhu ile ismini ölümsüzleştiren önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü anmak ve anlamak adına bizlere daha çok Atatürk´ün kurduğu Cumhuriyeti Cumhura anlatmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Atamızın aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünü özlemle rahmetle anıyoruz.

 

Baha YUNUSOĞLU

CHP Çıldır İl Genel MEclis Üyesi


 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 81. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev, Atatürk´ü ve en büyük eseri Cumhuriyet´i anlamak, Cumhuriyet´in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye´yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü silah arkadaşlarını , vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.

Volkan TOPKAYA
Milliyetçi Hareket Partisi

Çıldır İlçe Başkanı


 

 “Milletimizden aldığı güçle 1919 yılında başlayan İstiklal Mücadelemizi “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek 1923 yılında Cumhuriyetle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün gösterdiği bu büyük mücadele tüm dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti´ni ilelebet muhafaza etmek, milletimizin her bir ferdiyle birlik ve beraberlik içinde O´nun hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak amacıyla hiç durmadan ve yorulmadan koşmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle vefatının 81. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Ahmet Rıfat VURAL

Çıldır Manşet Gazetesi

İmtiyaz Sahibi


 

 "Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti´ nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı."
81. ölüm yıl dönümünde saygı ,minnet ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun

Dural Karahan

Aşıkşenlik Mahallesi

Muhtarı


 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KASIM MESAJLARI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MYNET ARDAHAN
Mynet Ardahan Haberleri
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ardahan için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:39 07:25 12:22 14:42 17:00 18:34
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4